Wyszukiwanie publikacji naukowych – dlaczego nie Google?
Podstawą każdej pracy naukowej jest poznanie badań innych naukowców. Warto pamiętać, że rzetelnych danych należy poszukiwać w oficjalnych bazach artykułów naukowych, a nie w zwykłej wyszukiwarce internetowej. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie korzystać z baz danych, takich jak PubMed, GoogleScholar, Web of Science. Warsztaty odbędą 17.04.2020r w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
Masaż leczniczy – renesans metody. Czy diagnostyka oparta na subiektywnych odczuciach może mieć zastosowanie kliniczne w XXI wieku?
Serdecznie zapraszamy do udziału w praktycznych warsztatach masażu. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe techniki manualne masażu, takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie oraz ich działanie biologiczne. Poruszony zostanie również temat diagnostyki palpacyjnej.
Internet jako przestrzeń wolności, ale nie kraina bezprawia – prawo autorskie a Internet
W obecnych czasach dostęp do informacji jest nieograniczony. Ochrona praw autorskich nabiera więc dużego znaczenia. Nie każdy tekst czy grafikę można dowolnie wykorzystywać. Warto dokładnie wiedzieć, w jaki sposób korzystać z materiałów internetowych, by nie łamać praw ich autora.
Kryteria oceny publikacji i naukowców, czyli wskaźniki bibliometryczne w praktyce
Nie każde czasopismo naukowe ma taką samą wartość. Warto znać wskaźniki, które pokazują rangę danego czasopisma, jak wskaźnik cytowań (Impact Factor) oraz te pokazujące znaczenie prac naukowca, jak indeks Hirscha. Nie zabraknie informacji na temat punktacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Funkcjonalne skrócenie kończyny dolnej – dylemat fizjoterapeutyczny, czy nie?
Podczas warsztatów Teresa Gniewek oraz Mirosław Kapica zaprezentują techniki manualne, które mają istotny wpływ zarówno na wyrównanie długości kończyn dolnych, jak i współczynnik asymetrii. Współczesna fizjoterapia zobligowana jest do obiektywnego weryfikowania procesów diagnostycznych i decyzyjnych w celu podwyższenia efektywności terapii i minimalizowania skutków popełnionego błędu. Badanie współczynnika asymetrii za pomocą platformy stabilometrycznej jest miarodajnym i wiarygodnym sposobem, a sama platforma stanowi doskonałe narzędzie badawcze do monitorowania
Erasmus – warsztaty
Zapraszamy do udziału w warsztatach dotyczących wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus.
Emisja głosu
Warsztat Emisja głosu poprowadzi Pani Katarzyna Kazańska - trenerka emisji głosu, psycholog, coach.
Prawo Medyczne – odpowiedzialność
Serdecznie zapraszamy na warsztaty "Prawo Medyczne - odpowiedzialność" prowadzone przez prawników Kancelarii Kondrat i Partnerzy.